https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2345a317a4&view=att&th=148cb34d106ad629&attid=0.1&disp=safe&zw

Dobrý den, milovníci prken, co neznamenají jen jediný svět!
Zdraví vás mladý divadelní soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi a přeje vám příjemné chvíle listování našimi stránkami. A najdete-li někdy cestu i na naše představení, tak i dobrou zábavu!
Kouřim se bude poDIVovat už posedmé

                                       VII. kouřimské poDIVování

(divadelní festival)
2. 11. – 7. 12. 2013

So 2. 11. / 20:00   VALMONTOVY NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI   Mrsťa Prsťa při ZUŠ Kouřim        (vstupné: 60 Kč)   
                            
Hrát si s láskou bývá ošidné...a vždycky za to někdo zaplatí. Slavný román v dopisech ožívá v originálním podání legendárního kouřimského souboru. Nechte se přesvědčit, že láska může mít mnoho nečekaných podob...

So 16. 11. / 20:00   BLBEC K VEČEŘI  DS Mimochodem Ledeč n. S.       (vstupné: 60 Kč)

Sarkastický a škodolibý vydavatel Pierre pořádá s přáteli opulentní večeře, na kterých se vždy baví na účet pozvaného blbce. Jak to ale dopadne, když takovýto host zasáhne přímo do života zhýralého Pierra? Podcenit nepřítele se nevyplácí, ale podcenit blbce? To může mít následky přímo katastrofální.

Ne 24. 11. / 15:00   SYNDIBÁD  Divadlo Studna         (vstupné: 30 Kč)

 Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu vonící dálkou, kávou a vzácným kořením, do země jménem Omán, kde žije mládenec Syndibád. Na cestě za dobrodružstvím mu dopomůže tučná ryba, létající koberec, kouzelná lampa, džin a také samonavigovací papoušek. Ale nebojte se, napínavá a dobrodružná cesta změní se v cestu svatební a dočkáme se šťastného konce.
Délka představení: 50 minut

So 30. 11. / 20:00   FUŠEŘI (Domove, sladký domove)   Malé divadlo při DDM Kolín   (vstupné: 60 Kč)

Severská crazy komedie ušitá na míru českému životu aneb od Dietla k Tarantinovi. Mladí manželé touží po vlastním domě. Bohužel si na jeho stavbu najmou řemeslníky. Kdeže jsou ale zlaté české ručičky, o ukrajinských nemluvě. A lze se zbavit českého „pracanta“ ještě před dokončením „fachy“? Po dobrém asi ne...
Černý komediální návod jak řešit platební neschopnost a potíže s nevítaným personálem ocení nejen ten, kdo už měl doma řemeslníka... 

So 7. 12. / 20:00   TAJEMSTVÍ HOSTINCE U LÉTAVÉHO DRAKA Mrsťa Prsťa Junior při ZUŠ Kouřim    (vstupné: 60 Kč)

Historicko-romantické dobrodružství z pera klasika romantizující literatury 19. století Sheridana Le Fanu. Francie po Napoleonově pádu. Doba zločinu a lásky. Čas tajuplných proroctví a dostaveníček ve hřbitovních kaplích. Chvíle bezesných nocí i nočních můr. A zamilovaný Angličan na cestě za osudovou ženou. Jaké tajemství to vlastně skrývá pokoj v zájezdním hostinci?

KDE:  kinosál Na Střelnici, Kouřim
 

Nevěsta ožije na nebovidské tvrzi
                       
Záhrobní vaudeville čili bašta
Že nám straší ve věži, je dávno dobře známo. Ale věděli jste, že Mrsťa sám straší ve věži Českobrodským? Už je to tak. Po delší době jsme se opět vydali do Českého Brodu, a sice s Mrtvou nevěstou, která tentokrát ožila na pozůstatcích bašty v parkánu městského opevnění. Všem dorazivším  divákům děkujeme za podporu i smích, z něhož si troufáme usuzovat, že jsme Vás alespoň trochu pobavili. Brambor, mrkev, cibule, pórek.
Co bude pak? To ví jen Krakonoš.

Patnáctý ročník Klicperivých divadelních dnů v Sadské neznamenal letos pro MP konečnou stanici. Naopak. Junioři si za burtonovský Deadline odvezli cenu za nejleší inscenaci a postup na národní kolo předlídky venkovských divadel Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Porota ve složení Lenka Lázňovská, Dušan Zakopal a Jaromír Vosecký byla štědrá a dále nám přiřkla několik dalších ocenění. Cenu za nejlepší režii si odvezl režisér dvou diváků Martin Drahovzal. Nejlepší herecký výkon odvedla Veronika Růžková a čestným uznáním za svůj výkon se může pyšnit také Klára Spodniaková. Porotu zaujala také juniorská scénografie.

Mrsťa Prsťa Junioři děkují všem divákům a těší se na shledanou v Kérkonoších!
Výsledková listina se vším všudy k Vaší pozornosti na webu KIC Sadská.
 

Mrsťa Prsťa na skok v mundůru

I v divadle je občas zapotřebí soudružská výpomoc, zvlášť, jedná-li se o kus velebící chrabrost Československé lidové armády. Nebo ne? Hned tři členové Mrsti Prsti hostují v uniformované (nikoliv uniformní) komedii Malého divadla Kolín Mlýny. Přijďte se podívat!

Někdo to rád v Českém Brodě
Junioři překročili „Dedlajn“: divadlo žije (i po smrti)!

Sobotní premiéra juniorské (burto)novinky naplnila kinosál Na Střelnici do posledního místa. Po mnoha sezónách se Mrsťa pokusil po druhé vstoupit do téže zásvětní řeky, aby připravil představení inspirované tvorbou svého oblíbeného režiséra. Zatímco před pěti lety to byla potrhle romantická Nevěsta v ruském závoji na židovské svatbě, tentokrát přichází těžší kalibr! Ne, nevyslovujte to jméno!
Všem, kteří si první prosincový večer našli cestu do našeho divadla, velmi děkujeme. Neváhejte nám dát vědět o svých dojmech (ať už nás chcete potěšit, či poučit). Jsme rádi, že na nás nezapomněl ani nám stále věrný divák Jirka Širc, díky němuž můžeme obdivovat premiérovou fotogalerii.

Mrsťa ví, co bude pak. A zahraje vám o tom!
Co je po smrti? Už v sobotu 1. prosince se to dozvíme díky letošní premiéře s názvem Deadline a co bude pak... A protože Junioři si nedají pokoj, dokud vás nerozesmějí, rozhodli se diváky poučit o posmrtném životě jak jinak než formou svérázné komedie. Vypadá to, že to "pak" bude legrace...  

Šesté PoDIVování zahájeno!
Program letošního PoDIVování byl cca před dvěma týdny vyvěšen níže. Na přání některých věrných diváků však uvádíme ještě jeho plakátovou podobu. Na dalších představeních se s Vámi těšíme na shledanou!bez%20n%EF%BF%BDzvu.png
               
Vypravte se s MP na tajuplné setkání s minulostí
 Co všechno můžete uslyšeti a spatřiti?
 
- Kterak boží bojovníci město Kouřim navštívili a ohněm a mečem klášter cisterciácký za branou zplundrovali
- Kterak dívka školou povinná spatřila ukryté poklady, které jí Bílá paní v chrámu svatoštěpánském zjevila
- Kterak sedláci v čase válečném, hospody v Kouřimi vypili, povadili se, zbraněmi spory řešili a když krev tekla, městské právo do svých rukou vza...li /a v krčmě u Drahotů u vinných korbelů kejlkle ohňové viděti mohli/
- Kterak doposavád na bývalém rathausu straší a duchové dob minulých své hlasy zníti nechávají o čemž očití svědkové své příběhy vyprávějí
- Kterak žena povětrná za svůj čin zlodějský hlavu na místě, jež Na Stínadlech kdysi zvána byla, dočista ztratí neb právo hrdelní královské město Kouřim odedávna užívá
- Kterak vojska švédská i císařská město staroslavné za války třicetileté zhola nešetřila, majetků sobě brala, panen prznila a ohněm vše kazila.
-
... mnohé další útržky života let dávno minulých

"Čau holky, jsem Dafné!" Tentokrát: Někdo to rád Sadské!
Festivalové fanfáry již po čtrnácté ohlásily začátek Klicperových divadelních dnů, a protože dubnové večery nebývají zas tak vlahé, zavítala na sobotní představení Juniorů početná divácká návštěva. Taky v Sadské to někdo očividně rád horké, a tak publikum odměnilo krásné sboristky i ostré kulináře smíchem a potleskem.  Děkujeme všem a doufáme, že jsme Vás alespoň trochu zpříjemnili den. Náš dík budiž věnován i pánům porotcům, kteří přisoudili juniorskému jevištnímu crazy lopocení hned několik ocenění. Z Ceny za režii se může radovat Martin Drahovzal. Dále porota čestně uznala herecký výkon skoroabsolventky fracouzského lycea Sugar alias Lenky Auterské a z ceny za herecký výkon se raduje Tomáš Milbach coby "velká tetička" Dafné/šumař Jerry.
Kompletní výsledky přehlídky naleznete na stránkách Kulturního InfoCentra Sadská.
Zprávy z Pekla aneb MP počtvrté na Moravě
 První letošní přehlídka je úspěšně za námi. Zdá se, že porotě Valašského Křoví se zalíbily krkolomné kreace a vejšplechty našich "umělců", a proto nám dopřála hned několik hereckých ocenění.  Z čestného uznání se mohou radovat čarodějka Kristina Hejduková a sladká tanečnice Sugar alias Lenka Auterská. Cenu za herecký výkon si pak odnesla dvojice novinářka-malířka z města E. v podání Radky Pšeiničkové a Martiny Dobiášové, a neposlední řadě také Tomáš Milbach jako hvězda večera Dafné.
  Výsledková listina budiž obdivována na stránkách divadla SemTamFór.

  Děkujeme všem divákům za skvělý zážitek a příští rok zase nashledanou!

Někdo to rád v městě S.
Mrsťa Prsťa už stačil nabídnout Kouřimským první reprízy obou svých loňských novinek a připravil se tak na další festivalové klání. První letošní výjezd nás zavede na dalekou Moravu, kde poměříme síly s divadelními kolegy na Valašském křoví ve Slavičíně. MP letos nasadí oba své šampiony a utká se o postup na Divadelní PIKNIK Volyně a Mladou scénu v Ústí nad Orlicí. Tak tedy: Zlomme vaz!
Program k prostudování ZDE.

Mrsťa přeje všem rok plný aplausu!
PoDIVování 2011. Zbývá jen říct: "A je to!"
  Tři podzimní měsíce utekly jako voda a další ročník kouřimského PoDIVování je za námi. Mrsťa Prsťa se s Vámi rozloučil premiérou Čarodějek z města E. a můžeme snad říct, že temné síly chaosu byly přemoženy bílou magií spolupráce, upřímného přání vás pobavit a především potleskem úžasného publika. To platí o celém festivalu, který podle pečlivé statistiky organizátorů navštívil bezmála jedne tisíc diváků!
První obrázky z premiérového představení stejně jako pečlivou fotodokumentaci téměř celého festivalu lze obdivovat tradičně v galerii našeho věrného diváka a IT guru Jiřího Širce.
 Děkujeme! 

Abrakadabra: PREMIÉRA ZA DVEŘMI!

  Ani jsme se nenadáli a už je tu další letošní premiéra. Mrsťa Prsťa si pro vás tentokrát připravil vášnivě satirickou komedii s prvky tajemna Čarodějky z města E. Kdo je tajemný cizinec zjevivší se zčistajasna na malém městě? Jak dopadnou ti, kteří se nebojí odlišovat? Musí zlo přinést kdosi zvenčí, nebo je dávno skryto v nás? Je morálka opravdu zájmem všech? Přijde nakonec bouřka? A co na to bílé volavky?

PREMIÉRA: Někdo to rád...
 
 Pět minut před začátkem premiéry nejnovějšího počinu Mrsti Prsti byla atmosféra napjatá jako podvazek taneční konzervatoristky. Junioři s napětím očekávali, jak se jejich tříměsíční snažení zúročí. Do startu zbývaly minuty a po pětihodinové stopáži generálky panovala tréma silnější než režná káva.

 Jakmile ale začalo představení, multipřevleková retro komedie ožila vlastním životem. Drsné gangstery střídaly sladké tanečnice, milionáři, jachty a létající rybičky, čokoláda tekla proudem, diamanty se blyštěly a naši dva zmatení muzikanti společně s krásnou stepařkou se řítili vstříc dobrodružství. Došlo i na pár improvizací a publikum je ocenilo neustávajícícm smíchem. A pokud se snad přihodilo několik nečekaných prodlev a technických faux pas, omluvte nás. "Nikdo není dokonalý!"

 Kinosál má omezenou kapacitu, kterou jsme se sice snažili nafouknout přistavenými židlemi, ale ani tak nedokázal pojmout příval diváků, který se v sobotu večer před divadlem shromáždil. Všem, které jsme museli poslat domů, se znovu omlouváme. Doufáme, že na Mrsťu nezanevřete a najdete si k nám opět cestu, třeba na první reprízu!

Fotogalerie z příprav premiéry na Rajčeti.
 
Druhý poDIVovací večer: Sbal Špita a vypadni!
 Přestože Špit se v Kouřimi ukázal už po třetí, zdá se, že publikum ho stále nemá dost. Do kinosálu si našlo cestu 98 diváků (ano, přesně stejně jako na zahajovácím večeru). Ale kdo pečlivě prostudoval festivalový leták, ten dobře ví, že "to bylo jen zahřívací kolo. Teprve teď pojeden navostro!" Po dvou prověřených kusech totiž přichází na řadu letošní první premiéra, retro komedie plná hudby, tance, napětí, romantiky, italské kuchyně, převleků, jachet a čokolády! Někdo to rád... v sobotu v kouřimkém kinosále!
"Z kopce na podrážku" aneb PoDIVování zahájeno!
 Pátý ročník divadelního festivalu zahájil Mrsťa cestou v čase. Přinesl divákům retrokomedii, která kouřimské poprvé rozesmála už v roce 2006 a s níž o rok později slavil úspěch na národní přehlídce (kde také nechtěně došlo k tomuto bizarnímu přejmenování:)  A jak jsme zjistili, Skopci na pořážku aneb lásky plné rošády baví dodnes. Děkujeme všem divákům za skvělý večer a podzimní divadelní smršť tímto prohlašujeme za zahájenou!
Vikomt de Valmont už upoutává i na internetu
 Protože na podzimním PoDIVováví nebudou zdaleka k vidění všechny hry MP a Juniorů, dovolujeme si ty zbylé připomenout alespoň malým audiovizuálním výletem do světa YouTube. Nejnovější teatr trailer na Valmonta k zhlédnutí také ZDE.

PoDIVování je tu po páté! Tentokrát nejen baví, ale také pomáhá.

   Jak už bývá zvykem, k podzimu neodmyslitelně patří i kouřimský divadelní festival tradičně pořádaný soubory Mrsťa Prsťa a Mrsťa Prsťa Juniors ve spolupráci s městem Kouřim. A jelikož letos oslavíme malé festivalové jubileum a zároveň významné výročí našeho města, chtěli bychom nadělit návštěvníkům kinosálu, účinkujícím i sobě malý dárek – nové sociální zařízení ve foyer. Zde se také nabízí vysvětlení, proč se o letošní program postarají až na výjimku výhradně kouřimské soubory a proč nebude možné si tentokrát pořídit zvýhodněnou permanentku. Veškerý výtěžek ze vstupného, jehož výše záleží na vašem zvážení, bude totiž věnován právě na rekonstrukci toalet.

  Motto letošního ročníku zní „Podpořme tradici“. Tímto heslem se hlásíme k bohaté divadelní tradici našeho města, která je neodmyslitelně spojena se sálem Na Střelnici. Chceme poukázat na skutečnost, že se zde odehrává kulturně-společenský život města již více než 150 let a společně s vaší pomocí bychom rádi v této tradici pokračovali.

  Věříme, že si z našeho programu vyberete a svou účastí podpoříte částečnou renovaci významného kulturního střediska našeho města.

 

Mrsťa se vrhá do nové sezóny s nejnovější hrou!
Ze soustředění v Plavsku se MP vrátil se spoustou nové energie a další retro novinkou, kterou se chystá představit na letošním PoDIVování. A to není všechno! Jak vidno, vlevo se nám skví nadupaný program nadcházejícího podzimu.
Tak do toho, cápkové!
 

MP+J tradičně před plavskou školou.
                                     Ale holky řikaly... no to snad neni možný! 
Na sever severozápadní linkou: Detektiv Marlowe na Teplicku
  A máme tu další divadelní výlet do daleka! Skoro to vypadá, jako by si Mrsťa letos udělal turné po scénách v těch nejvzdálenějšácj končinách českých i moravských. Tentokrát jsme se vydali až do daleké Krupky u Teplic a přivezli jsme s sebou i Mazaného Filipa. Vyšetřování skončilo úspěšně úsměvně a nakonec jsme se dozvěděli, že do Kouřimi není zase tak daleko, díky zákulisní návštěvě jedné milé divačky, která nás přišla pozdravit coby rodilá Kouřimačka. Tak už to bývá; v těch nejztracenějších koutech jeden často zjistí, že domů je to blíž, než by čekal...
Mrsťa cestovatelem: nová interaktivní mapa na webu!
 Divadlo Mrsťa Prsťa (Junior i senior) si už zahrálo na nejrůznějších místech po celé republice. Od Olomouce po Děčín, od Moravy po Krkonoše. Nevěříte? Sledujte naše toulky na mapě v sekci Akce, kam budou v následujícíh dnech a týdnech přibývat všechna místa, kam jsme se zatím podívali.
Klicperovy nebezpečné známosti
  Jak si možná někteří pravidelní čtenáři mrsťovin vzpomenou, loňské festivalové jaro slavil Valmont úspěchy od Zlína až po Děčín. A protože Mrsťa nechtěl svého vikomta zanedbávat, rozhodli jsme se letos zkusit štěstí na 13. ročníku přehlídky venkovských divadel v Sadské. Jak se zdá, tak úplně jsme neprohloupili. Porota rozhodla, a tak se Známosti mohou pochlubit dvěma uznáními za herectví (Tom Auterský a Martina Dobiášová) a dvěma novými cenami: tradičně za nejlepší režii pro Martina Drahovzala a cenou za nejlepší herecký výkon, kterou získala ctnostná, krásná a duchaplná Lenča Auterská:)

To vše a ještě více najdete na výsledkové listině.
Pro všechny, kteří jsou zvědaví na detaily z hodnocení ctihodných pánů porotců, je tu zpráva z Amatérské scény.
A v neposlední řadě je tu také neoficiální fotogalerie sadského fotografa Michala Němečka.
Valmont v městě Kolíně
 Po dlouhé době se Mrsťa opět podíval na scénu Zámecké. Kolínskému publiku tentokrát nabídnul bezmála dvě hodiny intrik, vášně, napětí... prostě toho nejlepšího, co mohou nebezpečné známosti nabídnout. Děkujeme všem, kteří se páteční večer rozhodli strávit s námi!
Jak se nám dařilo, se můžete přesvědčit díky článku v Kolínském deníku i s vyvedenou fotogalerií.
"Za prachy udělám cokoliv!" aneb bankovní lupičky v Maršovicích
 Také ve vás peněžní ústavy vyvolávají pocit nudy a nekonečného čekání, při němž vás už nic nemůže překvapit?  Nenechte se mýlit. O tom, že i něco tak zdánlivě nezáživného jako je návštěva banky se může zvrhnout v bláznivý kolotoč plný nečekaných zvratů a šokujících odhalení se mohli přesvědčit i naši věrní diváci v Maršovicích. Jak jinak než díky nejnovější juniorské retrokomedii Sbal Špita a vypadni! Ztřeštěná instrukátáž o tom, jak co nejúspěšněji vyloupit banku a nepropadnout při tom panice, přilákala úctyhodný počet diváků a my jim tímto děkujeme za přízeň, kterou nám zachovávají. Hlavně žádnou paniku!
Pochmurný kabaret tentokrát v Sázavě
 Po delší pauze jsme opět sáhli k jedné z klasických her mrsťovského repertoáru, takže s příchodem jara mohla na sázavském jevišti znovu ožít Mrtvá nevěsta. Děkujeme všem divákům, kteří nás přišli podpořit, stejně jako kolegům z divadla Jiřího Voskovce za vřelé přijetí a nevídanou péči které se nám dostalo (domácí jablečný závin nevyjímaje). Někdy příště v sázavském tyjátru zas nashledanou...
Drsná škola Mrsti Prsti na Wintrově Rakovníku
"Vyvolat (tu správně komiksovou) představu Hollywoodu 40. let s jeho nešvary, libůstkami i osamělým kovbojem se zdařilo, tleskáme, pane režisére…"
- Rozhledna -
 Jarní smršť divadelních festivalů pokračuje. V našem nabitém kalendáři tentokrát nechyběl ani Wintrův Rakovník, kam jako hosté přehlídky zavítali Junioři s Mazaným Filipem.  Nutno říct, že to byl večer veskrze úspěšný. A protože i tady platí zákon zachování divadelního zážitku ("Jak v publiku, tak na jevišti"), děkujeme za to vám, divákům!
 Ale nechme chválu na médiích, v tomto případě na výše vzpomínáném článku od Zuzany Gellrichové, který se objevil v online magazínu Rozhledna.
Špit na Valašsku: Do třetice všeho úspěšného
  Lákavá myšlenka snadno a rychle se obohatit na účet druhých zjevně nebyla oblíbená jen ve Francii 60. let. Právě naopak, nám se zdá docela nadčasová! Jak jinak vysvětlit, že bankovní dobrodružství dvou popletených lupiček funguje stejně dobře ve Středních Čechách jako na sladké Moravě? Junioři se do Slavičína tentokrát podívali s komedií Sbal Špita a vypadni!, což se ukázalo jako dobrá volba. V pořadí třetí výlet z Kouřimi na daleký (ale stále ještě ne divoký) východ jim vynesl hned dvě ceny, a sice za herectví a inscenaci, a doporučení na přehlídku Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.
Nemalou zásluhu na tom má i okřídlené úsloví, které vzbudilo tolik ohlasu v řadách diváků rozličných povolání. Jen připomínám: "Každý milion je dobrý, zlášť když je vaše povolání spíše posláním".

  Kdo nevěří, ať se přesvědčí sám na výsledkové listině.
Špit podruhé: Junioři mladí a bohatí jako v seriálu!

 Svou první banku Junioři vyloupili příhodně před Vánocemi. Ale žádný milion nevydrží věčně a byla by škoda tak užitečnou dovednost nevyužít! Proto v tom hodlají i nadále pokračovat...
 Jak jim to jde, ukázali na první repríze představení Sbal Špita a vypadni! Kterak si počínat při přepadení banky jako opravdoví profesionálové, co dělat, když se situace vymkne z ruky, a CO ROZHODNĚ NE, se mohli diváci přiučit druhý únorový víkend v kouřimském kinosále. Doufáme, že pro vás dobrodružství našich mazaných hrdinek, charismatických hrdinů a nevypočitatelné učitelky bylo zábavné i poučné.
 (Doma to nezkoušejte? Právě naopak, nezapomeňte, že i ostřílené lupičky si to nejdřív nacvičí nanečisto!)
 

PREMIÉRA: Sbal Špita a vypadni
...aneb pět melounů je prostě málo!
PREMIÉRA: Sbal Špita a vypadni
...aneb pět melounů je prostě málo!
Čtvrtý ročník kouřimské divadelně-hudební přehlídky je za námi. A co by to bylo za PoDIVování, kdyby jej ani letos nezakončila tradiční premiéra domácího týmu. Tentokrát padla řada na Juniory, kteří se tohoto úkolu zhostili se vší parádou a poslední festivalový víkend vystřihli nejnovější retro gangsterskou komedii Sbal Špita a vypadni! Diváky chtivé akce a dobrodružství překvapil maskovaný střelec (jak vzrušující!) a bankovní jízda mohla začít!
 Děkujeme všem věrným fanouškům za to, že i v krutých mrazech a sněhových závějích si našli cestu k nám do kinosálu. A nezapomeňte: "Mejk láv, not vór!"
 Fotky z premiéry najdete jako vždy v naší rajčecí Galerii.
Phil Marlowe vyšetřuje na Žižkově
  Na půdě proslulého divadla Járy Cimrmana letos Kouřim hostovala už podruhé, tentokrát v doprovodu DĚSu, Anebdivadla a zápásu improligy. Výjimečně byl však Filip okořeněn ještě špetkou extra napětí oproti normálu. Způsobil to "detailíček" v podobě nečekané alternace hlavní postavy, kterou si tak na jedno odpoledne vystřihl chladně drsný skoro blonďatý Petr "Humphrey Bogart" Němec. A jak to dopadlo? Pár grázlů zmizelo v nenávratnu, aby jejich místa zabrali grázlové jiný... zkrátka všechno jak má být.
"Hra ještě neskončila" aneb Valmont v Horních Počernicích
  Den před státním svátkem se Mrsťa Prsťa opět sešel tentokrát na Čechově divadelním podzimu, aby navázal pár nových nebezpečných známostí. A protože do Horních Počernic se vždycky rádi vracíme, ani tentokrát tomu nebylo jinak. Přestože jsme soubor který jí (a k tomu občas i zahraje), není to jen díky tomu královskému občerstvení před představením, po představení... Skvělé publikum a milí pořadatelé, krásné divadlo - co víc si přát!
Kerkonošská výslužka Mazaného Filipa
 A jakpak si Junioři vedli v konkurenci toho nejlepšího z vesnických divadel? Přízeň Pána hor nám zajistila hned dvě čestná uznání: Danu Čihákovi za roli Filipa Marlowea a souboru Mrsťa Prsťa Junior z Kouřimi za úpravu a dramaturgický přístup k textu inscenace hry Václava Marhoula Mazaný Filip. A aby toho nebylo málo, z Vysokého putovala do Kouřimi ještě cena za herecký výkon pro Lenku Auterskou.
  Pro ty, kteří jsou zvědavi i na další výsledky Krakonošova divadelního podzimu 2010, je výsledková listina k nahlédnutí ZDE.

"My jsme tady taková prima parta!" aneb Junioři na audienci u Krakonoše
 Mazaný Filip byl k naší radosti převelen ze Sadské do Vysokého nad Jizerou, kde rozjel vyšetřování hned dvakrát, ve 4 hodiny i v půl osmé. Co dodat? Je to nepochybně jedna  z divadelních záhad, že na některých místech to zkrátka hraje samo. Proto doufáme, že budeme mít v budoucnu možnost si to dále a dále ověřovat.
Chcete-li se dozvědět všechny detaily o naší návštěvě ve Vysokém či dalších událostech Krakonošova divadelního podzimu, neváhejte otevřít festivalový časopis Větrník.
Zvláště pak 3. číslo a 4. číslo!
Valmont lvem salónu odmítnutých
Na počátku září zavítal Mrsťa Prsťa na poděbradský FEMAD poprvé také v roli herců a ne pouze diváků. Při té příležitosti došlo k podivuhodné debatě mezi námi a publikem, které (zvlčelé předchozí půlnoční Prasárnou domácích hvězd) bylo rozčarováno z přílišné cudnosti našeho provedení. Ale jak každý divadelník ví, kritika je zároveň cennou radou, na čem zapracovat... Zvrhlíkům i slušným divákům děkujeme, že se na nás přišli podívat, a vzkazujeme, nevzdávejte to:)
Mrsťa na titulce Amatérské scény
  Dámy a pánové, je to tady! Kouřimské divadlo se s Nebezpečnými známostmi probojovalo až na červencovou přední stranu prestižního magazínu o neprofesionálním divadle - Amatérské scény. Mrsťa má svůj cover couple, přičemž nemenší parádu mu dělá i krásná fotka uvnitř čísla. Řečeno s Martinem Drahovzalem, který tento úkaz komentoval netrefněji:

...to není fotomontáž...
...opravdu jste na titulní straně...
...teď už nás znají opravdu všude...

Děčínské ceny pro Mrsť i prsť
Divadelní Děčín 2010 je u konce a pro Mrsťu to opět znamená jeden pěkný úspěch. Z výpravy do zatím neprozkoumaných krajů jsme si odvezli dvě čestná uznání za herecké výkony, doporučení na Jiráskův Hronov a Martinu Drahovzalovi patří opět cena za režii. Děkujeme porotě a všem divákům, kteří nás přišli podpořit. Budeme se snažit zdolávat další Sněžky. Snad časem porostou:)

Výsledková listina ZDE.
Sadská 2010: Marlowe vs. Klicpera
"Nemusíš se hejbat, abys byl živej."

 


Sadská 2010: Marlowe vs. Klicpera
"Nemusíš se hejbat, abys byl živej."
Pátek 16. 4. 2010

Dvanáctej ročník Klicperovejch dní v Sadský je u konce a stejně tak i tenhle dlouhej a nekonečnej víkend, kdy jsme čekali na jejich výsledky.

 Hrát na přehlídce neni vůbec jednoduchý, když víte, že vás ze tmy sálu sleduje nesmlouvavá porota, který nic neujde. Tentokát to ale bylo jiný. Věděli jsme totiž, že tam někde mezi divákama je i ten, kdo je tohle všechno zodpovědnej. Že přijel dohlídnout na naši práci. Sám velkej Marhoul osobně...

 Když ale v neděli zazněly jména vítězů, všechno bylo najednou jasný. Tenhle případ nebyl zdaleka u konce. Je z toho celorepubliková záležitost. Čeká nás Vysoký nad Jizerou, kde to má pod palcem ten největší kápo. Krakonoš.

 Děkujem divákům i ostřílenejm porotcům, že vybrali právě Juniory. Nejspíš věříte, že tenhle zatraceně náročnej případ zvládnem. Budem se snažit vás nezklamat... Snad je tam ve Vysokým dostanem.


Na Klicperových divadelních dnech v Sadské 2010 Junioři získali cenu za Nejlepší inscenaci, Martin Drahovzal ceny za Režii a Další dramaturgickou úpravu textu Mazaný Filip.
Postup na celostátní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Závěrečná zpráva a výsledková listina ZDE.


Mrsťa Prsťa v éteru!
 Ve čtvrtek 4. prosince se Mrsťovi (a dokonce i Prsťovi) dostalo dosud neslýchané pozornosti v Kritickém klubu Jana Rejžka, pravidelném pořadu o domácí i světové kultuře Českého rozhlasu 6. Díky živému telefonátu do studia si posluchači mohli spolu s pány Vladimírem Justem a Janem Rejžkem poslechnout chválu diváka z Vysokého nad Jizerou, který velmi pěkně mluvil o nedávném představení Mrtvé Nevěsty na Kouřimském PoDIVování.
Děkujeme za tuto úžasnou podporu a na příštím představení se těšíme na shledanou.

Pokud jste neměli to štěstí být ve správný čas na správné vlně, záznam pořadu najdete ZDE.
(část věnovaná MP začíná na 10min 30s)

               MRSŤA PRSŤA Kouřim, e-mail: mrsta.prsta@gmail.com